Karabuğday Hakkında Öğrenmeniz Gerekenler

Karabuğday Hakkında Öğrenmeniz Gereken Çok Özel Bilgiler Burada

Karabuğday

Karabuğdayın en önemli özelliği, diğer makalelerimizde de belirttiğimiz gibi glutensiz olmasıdır. Glutene alerjiniz var ve bunu siz bilmiyor olabilirsiniz. Bu noktada önemli sağlık sorunlarıyla karşılaşmanız olasıdır.
Karabuğday Unu diğer adıyla Greçka, ilk kez tadına bakanlar için enfes lezzette olup, daha önce tatmadıkları için pişmanlık duydukları doğal bir lezzet olarak tarif edilmektedir.
Nedir bu karabuğday unu diyecek olursak kuzukulağıgiller ailesinden olan bu karabuğday minik çok küçük tanelidirler. Türkiye de adı çok duyulmamış olmasına rağmen çoğu yerde greçka olarak adlandırılır. Bunun nedeni Karabuğday ‘ın ülkemizde yetiştirilmeye yeni yeni başlanılması ve iklim koşullarımızın bu verimli ve sağlıklı besini yetiştirmeye son derece müsait olunduğunun yeni yeni farkına varılmasıdır.Karabuğday genel olarak ülkemiz tarım alanlarının hemen hemen hepsinde ekilebilmektedir. Genellikle daha kurak ve serin alanlarda hızlı yetişebilmektedir. Tadından bahsedecek olursak şeklininde benzerliği ile eş orantılı olarak bulgura benzetiliyor. Çok yararlı, sağlık açısından bir çok derde deva olduğu bilinen karabuğday içinde b vitamini, lif ve magnezyum bulunmaktadır. İçerisinde protein olan karabuğday sandığımızdan çok daha fazla faydaya sahip olup, içeriği sadece proteinle sınırlı kalmıyor ; lif, potasyum, kalsiyum barındırmaktadır. Diyet yapan herkesin genellikle karabuğday tercih etmesinin sebebi ise içinde gluten bulundurmamasıdır. Aynı anda kalp ve damar hastalıklarının bire bir çözümü sayılabilecek şekilde tüketilebilir. Çünkü tansiyonu ve kolesterolü düşürüyor ve kolesterol hastalarına da çare oluyor. Adını çok bilmediğimiz Kolin maddesini de bünyesinde barındırıyor.Kolin kraaciğerde yağlanmayı önleyen değerli besin maddesidir.
Yiyecek Besin Maddesi Olması Yanı sıra Sağlığınız İçin Karabuğdaydan Yastıkta Yapılmaktadır.
İşten geldikten sonra rahat bir uyku herkesin isteğidir. Ancak rahat uyku günümüzde kullanılan sıradan yastıklar sayesinde pekte konforlu olmuyor. Karabuğday bitkisinin kabukları ile yapılan yastıklar boyun bölgesinde size o kadar etkili rahatlık sağlıyor ki, masaj yaptırmışcasına iyi hissediyor ve derin , rahat bir uyku çekebiliyorsunuz.
Saymakla bitmiyor faydaları , eminim sizinde aklınıza hemen “Karabuğdayı nerede bulabilirim?” sorusu geldi, bu kadar faydalı bir şeye ulaşabilmek bir telefon kadar yakın. İletişim adreslerimizden bize yedi gün yirmidört saat ulaşabilirsiniz.

Günümüzde kendi evinizde , ekmeğinizi yapmak eskisi  kadar zor değil. Her ne kadar bazı aktarlar da ve fırınlarda hazır karabuğday unundan yapılmış ekmekler üretiliyor olsada, sizlerde bizden sipariş edip alacağınız karabuğday unundan , evinizin ihtiyacı olan günlük taze ekmeğinizi karabuğday unundan sıcacık yapıp , sofranızı ve damağınızı şenlendirebilirsiniz.
Alternatif olarak bizden alacağınız Karabuğday Ununuzu oturduğunuz semtte bulunan , yakınlardaki tanıdığınız ,mahallenizin fırınından rica edip ücreti karşılığında ekmeğinizi yaptırabilir. Afiyetle Karabuğday Ekmeğinizi Tazece Tüketebilirsiniz.

Eşşiz Lezzet Karabuğday ve Karabuğday Ununa Ulaşmak İçin Aşağıdaki İletişim Adreslerimizi Kullanın!..

Ve şimdi Karabuğday Hakkında Bilgi Aldığımıza Göre, Doğal Karabuğdayı Paket Halinde Siparişini Verme Sırasında.

HEMEN SATIN ALMA İÇİN ARAYIN!..

Web Site : https://yedidegirmen.com.tr
&
İnstagram : https://instagram.com/yedi_degirmen

İletişim Address : Bekdiğin Mahallesi Kara Geçmiş Köyü Karşısı
Ankara Asfaltı Üzeri No : 3
Havza/Samsun – Türkiye
Phone : 05367882575
Mail : info@yedidegirmen.com.tr


Yedi Değirmen

Yedi Değirmen Bir Vera Danışmanlık ve Organizasyon Kuruluşudur. Toplumumuza Sağlıklı ve Organik Besin Temin Etmek Üzere , Samsun Havza İlçesinde Şirketimize Ait Tarlalarda Yetiştirdiğimiz Ürünleri İlk Elden Hanelere Ulaştırma Hedefiyle Kurulduğu Günden Bugüne Giderek Artan Taleplere Karşılık Oluşturmaktadır.

2 yorum

Bilge · 19 Nisan 2020 01:27 tarihinde

Merhaba karabuğday ununuz kavrulmuş mu yoksa çiğ mi bilgi verirseniz teşekkürler

    Yedi Değirmen · 23 Nisan 2020 22:25 tarihinde

    Merhaba Karabuğday unumuz çiğ yerli ve temiz tarım karabuğdaydan yapılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

Open chat
1
Merhabalar, Havza Yedi Değirmen Web Sitemize Hoşgeldiniz..
Her Türlü Doğal Buğday Ürünü Alışveriş Talebiniz de Size Yardımcı Olmak İsteriz, Buyrun :)