Karabuğday Lezzeti Hakkında Bir Çok İpucu Bulacağınız Makalemize Hoşgeldiniz.

Karabuğday

Son zamanlarda mutfağımıza giren ve oldukça popüler bir besin kaynağı olmayı başaran karabuğday bir buğday çeşididir. Diğer adı “greçka” olarakta bilinen karabuğdayın yağ oranı oldukça düşük, besin değeri ise oldukça yüksektir. Gluten içermemesi dolayısıyla karabuğday, çölyak hastaları, diyet yapanlar ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren kişiler için iyi bir alternatiftir. Peki iyi kolesterolü arttırıcı ve kan şekerini düzenleyici özelliğiyle de sağlıklı beslenmek isteyenlerin gözdesi haline gelen karabuğday nelerde kullanılır?  Yüksek protein içeren karabuğdayın nasıl tüketildiği herkes tarafından merak ediliyor. İster tane ister un haliyle pek çok tarifle mutfakta vazgeçilmez yemekleriniz içerisinde yerini alacak.

Karabuğday Yemekleri

İşte bizden karabuğdaylı lezzet önerileri… Karabuğday unundan  ekmek, Karabuğdaylı salata çeşitleri, Karabuğday pilavı, Karabuğdaylı dolma, Karabuğday unundan kek ve poğaçalar, Karabuğday patlağı vb.. Aynı zamanda çorba ve sebze yemeklerinde de pirinç, bulgur yerine kullanılabilmektedir.

Ve şimdi Karabuğday Hakkında Bilgi Aldığımıza Göre , En Taze ve Doğal Karabuğday ( Greçka ) Siparişini Verme Sırasında.

HEMEN SATIN ALMA İÇİN ARAYIN!..

Web Site : https://yedidegirmen.com.tr
&
İnstagram : https://instagram.com/yedi_degirmen

İletişim Address : Bekdiğin Mahallesi Kara Geçmiş Köyü Karşısı
Ankara Asfaltı Üzeri No : 3
Havza/Samsun – Türkiye
Phone : 05367882575
Mail : info@yedidegirmen.com.tr


Yedi Değirmen

Yedi Değirmen Bir Vera Danışmanlık ve Organizasyon Kuruluşudur. Toplumumuza Sağlıklı ve Organik Besin Temin Etmek Üzere , Samsun Havza İlçesinde Şirketimize Ait Tarlalarda Yetiştirdiğimiz Ürünleri İlk Elden Hanelere Ulaştırma Hedefiyle Kurulduğu Günden Bugüne Giderek Artan Taleplere Karşılık Oluşturmaktadır.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

Open chat
1
Merhabalar, Havza Yedi Değirmen Web Sitemize Hoşgeldiniz..
Her Türlü Doğal Buğday Ürünü Alışveriş Talebiniz de Size Yardımcı Olmak İsteriz, Buyrun :)